back to top
  Strona głównaBlogPodstawyJak zarabiać tworząc grafiki w Canvie?

  Jak zarabiać tworząc grafiki w Canvie?

  Date:

  Sprzedaż szablonów w Canvie to świetny sposób na stworzenie przychodu pasywnego

  Jak zarabiać pieniądze za pomocą Canvy

  Co prawda sposobów, dzięki którym możesz zarabiać korzystając z Canvy jest sporo, ale w tym tekście skupimy się tylko na jednym – tworzeniu własnych szablonów i ich sprzedaży.

  Stworzenie swojej oferty będzie wymagało nakładów czasu i wysiłku, ale za to raz stworzone projekty będą mogły zarabiać przez długi okres. Dlatego też nigdy nie ufaj tym, którzy twierdzą że zarabianie przez internet to łatwy kawałek chleba, niewymagający pracy. Fakt, gdy już rozkręcisz biznes jest łatwiej. Ale zanim to zrobisz – musisz ciężko pracować, żeby zacząć zarabiać.

  Czym jest Canva?

  Serwis Canva to popularne i proste w obsłudze narzędzie online do projektowania graficznego. Możesz tworzyć w nim grafiki w planie bezpłatnym, lub skorzystać z płatnego planu Canva pro. Jeśli chcesz sprzedawać swoje szablony – właściwie konieczne jest zainwestowanie w wersję PRO. 

  W Canvie między innymi możesz stworzyć szablony graficzne, produkty cyfrowe (na przykład ebooki), grafiki na t-shirty, kreatywne infografiki czy też grafiki do stosowanie w mediach społecznościowych. W wersji PRO oferuje dodatkowe narzędzia takie jak usuwanie tła, wykorzystywanie AI i wiele innych. 

  Zarabianie pieniędzy w serwisie Canva – co musisz wiedzieć

  Zanim zaczniesz udostępniać i promować swoje projekty i tworzyć szablony, oraz swoją przygodę z zarabianiem z dowolnego miejsca na ziemi – warto dowiedzieć się, jak wykorzystywać to popularne narzędzie. 

  Nie kopiuj czyichś szablonów! 

  Canva oferuje szeroki wybór gotowych szablonów. Wiele osób z nich korzysta i ok, ale Ty masz stworzyć swoje szablony i elementy! Ale skoro platforma oferuję dużą liczbę gotowych projektów, to po co tworzyć kolejne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta.

  Właśnie dlatego, że projektów w Canvie łatwo się używa, mnóstwo użytkowników serwisu chce szybko wykorzystać do tworzenia gotowce. Przez to internet zalewany jest tymi samymi grafikami, z podmienionymi tylko zdjęciami. Ale jeżeli ktoś poważnie traktuje swój biznes to doskonale wie, że jego treści powinny być oryginalne. Dlatego też wolą zapłacić za oryginalne szablony stworzone na przykład przez Ciebie, ale dalej korzystać z wygód i możliwości tworzenia, jakie mają dzięki temu narzędziu.

  Wykup pakiet Canva Pro, aby móc sprzedawać

  Każdy biznes wymaga jakiegoś wkładu własnego. Aby zarabiać w serwisie Canva – musisz mieć wersję PRO (koszt 49 zł/miesięcznie, lub 450 zł rocznie). Nie jest to duży wydatek i zwróci się przy sprzedaży jednego szablonu. Daje on bardzo ważną możliwość – wygenerowania linku prowadzącego do Twojego projektu, na którym będziesz zarabiać.

  Nie korzystaj z funkcji PRO

  Czekaj czekaj… Mam wykupić wersję pro i z niej nie korzystać?! 

  Dokładnie tak! Wersja Pro jest Ci potrzebna jedynie do wygenerowania linku do Twojego szablonu. A dlaczego ten punkt jest ważny?

  Otóż aby korzystać z płatnych elementów, trzeba mieć wykupioną wersję pro. Ty masz, ale Twój klient, wcale nie musi. Więc może się okazać, że sprzedasz mu projekt szablonu, za który jeszcze będzie musiał dodatkowo zapłacić Canvie. Domyślasz się pewnie, że może nie być zadowolony? Twoje projekty powinny być dostępne dla każdego! No chyba, że wyraźnie zaznaczysz, że aby w pełni cieszyć się Twoim projektem – klient musi posiadać wersję Pro. Myślę jednak, że warto doskonalić swoje umiejętności i dostosować szablony dla wszystkich użytkowników Canva, również tych z bezpłatnymi kontami. 

  Jakie rzeczy projektować, aby zacząć zarabiać w serwisie Canva?

  Myślę, że najpopularniejszymi aktualnie projektami, które dadzą Ci jakiś konkretny dochód to:

  • e-booki
  • wzory CV
  • wzory grafik na social media
  • infografiki
  • listy To-Do, planery
  • miniatury na YouTube
  • infografiki

  Gdzie mogę zacząć sprzedaż swoich projektów?

  Możliwości, aby dotrzeć ze swoimi pracami do użytkowników serwisu Canva jest kilka. Ja przedstawię Ci te najpopularniejsze.

  Platforma Etsy

  Proste i bardzo popularne rozwiązanie. Coś na wzór naszego Allegro, ale głównie z rękodziełem i produktami cyfrowymi. Musisz się zarejestrować, dodajesz ofertę, przesyłasz swoje pliki i już. Musisz się liczyć z tym, że od każdej sprzedanej sztuki pobrana zostanie prowizja. 

  Platforma CreativeMarket

  Jak wyżej.

  Własny sklep

  Jest to najtrudniejsza i najbardziej czasochłonna metoda, jednak długofalowo bardzo ją polecam. Jeżeli w przyszłości zechcesz korzystać również z innych sposobów na zarabianie w internecie, uniezależnisz się od innych platform. Możesz wtedy dyktować swoje ceny, stosować swoją strategię sprzedażową, połączyć wiele narzędzi wspierających sprzedaż no i mieć nieograniczone możliwości zarabiania.

  Jeżeli potrzebujesz porad dotyczących własnego sklepu – odezwij się do mnie: kontakt@marcinantosz.pl

  Jak udostępnić szablon do sprzedaży?

  Oczywiście mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć, że jeżeli chcesz na prawdę zarobić dużo pieniędzy na swoich pracach, to musisz pamiętać między innymi o rzeczach takich jak jakość. No i warto mieć realistyczne oczekiwania – z jednego szablonu nie zarobisz pierwszego miliona. Musisz ich produkować dużo i generować dużo ruchu na stronie (najpewniej wydając kasę na reklamy), stąd też moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest własny sklep, w którym możesz robić promocje, używać przyciągających wzrok rzeczy, takich jak nagłówki, czy zainstalować piksel facebooka i atakować reklamą odwiedzających. 

  Ok, skoro już mamy za sobą ostrzeżenia i porady – przejdźmy do konkretu.

  Masz już stworzony przez siebie idealny projekt, który chcesz sprzedać. 

  W Canvie wybierasz opcję Udostępnij/Więcej/Link do szablonu.

  Kopiujesz ten link i w jakiś sposób go sprzedajesz 🙂 Na przykład wrzucasz go do PDF, który będzie wysłany klientowi. 

  O czym pamiętać przy tworzeniu projektów w Canvie?

  Na koniec najważniejsza rzecz – zanim stworzysz jakikolwiek projekt – sprawdź, jakich powinien być rozmiarów. Bo po co komu nawet najlepsze na świecie szablony, jeśli nie będą rozmiarowo pasowały na przykład do wymiarów obowiązujących w Social Media czy projektach do druku? 

  Podsumowanie

  Canva to popularne narzędzie do projektowania graficznego. Ze względu na dużą liczbę użytkowników jest chyba najpopularniejszym narzędziem tego typu. Oprócz łatwego tworzenia własnych grafik, daje też wiele sposobów zarabiania pieniędzy na własnej sztuce. Koniecznie sprawdź to narzędzie, jeśli jeszcze z niego nie korzystasz!

  Zarezerwuj konsultację 1:1

  Want Patrick's full attention? Nothing compares with a live one on one strategy call! You can express all your concerns and get the best and most straight forward learning experience.

  Related articles:

  Jak zbadać rynek przed wypuszczeniem produktu?

  A więc masz pomysł na cudowny produkt, który zmieni...

  Po co Ci newsletter?

  No właśnie. Newslettery kojarzą nam się głównie z reklamami...

  Jak zacząłem zarabiać na blogu

  Odkąd zacząłem tak "poważniej" blogować - zawsze chciałem zarabiać...

  Podstawowa konfiguracja WordPressa

  Wordpress zainstalowany, domena podpięta i być może pierwsze wpisy...

  Jak dodać domenę do bloga

  W poprzedniej części zainstalowaliśmy Wordpressa i stworzyliśmy pierwszy wpis....

  Latest courses:

  Strategic Vision: Mastering Long-Term Planning for Business Success

  Introduction: Professional growth is a continuous journey of acquiring new...

  Leadership Excellence: Unlocking Your Leadership Potential for Business Mastery

  Introduction: Professional growth is a continuous journey of acquiring new...

  Marketing Mastery: Strategies for Effective Customer Engagement

  Introduction: Professional growth is a continuous journey of acquiring new...

  Financial Management: Mastering Numbers for Profitability and Sustainable Growth

  Introduction: Professional growth is a continuous journey of acquiring new...

  Innovation and Adaptability: Thriving in a Rapidly Changing Business Landscape

  Introduction: Professional growth is a continuous journey of acquiring new...