Wyzwanie 10k – start!

A więc chciałbyś rozpocząć swoją karierę w biznesie online? Ale nie bardzo wiesz na czym się skupić na początku? Pozwól, że będę Twoim przewodnikiem i razem przejdziemy tę drogę. Będę relacjonował Ci moje kroki i postępy.

Z nagrania dowiesz się między innymi:

✅ Jakie wyzwanie podejmuję

✅ Jakie są podstawowe kroki do zrobienia, aby rozpocząć biznes online.

Obejrzyj film

(wersja tekstowa do pobrania pod filmem).

Marzenia o Własnym Biznesie

Cześć! W dzisiejszym wpisie przewodnik po pierwszych krokach, które musisz podjąć, aby z powodzeniem rozpocząć swoją przygodę z biznesem online. Jeżeli marzyłeś o prowadzeniu własnej firmy, trafiłeś we właściwe miejsce. Biznes online niesie ze sobą mnóstwo korzyści, choć oczywiście posiada też pewne wady. Na pewno jednak docenisz elastyczność godzin pracy, możliwość zarabiania z dowolnego miejsca, a także potencjał generowania przychodów nawet wtedy, gdy śpisz czy odpoczywasz. Osobiście doświadczyłem tych zalet, dorabiając do swojej podstawowej pensji właśnie przez internet. A teraz chciałbym Ci pokazać, jak również Ty możesz osiągnąć sukces w tej dziedzinie.

Zdefiniowanie Celu

Kluczową kwestią na starcie jest zrozumienie i zdefiniowanie Twoich celów. Czy chciałbyś stworzyć dodatkowe źródło dochodu, czy może marzysz o pełnoetatowym biznesie online, który pozwoli Ci zrezygnować z dotychczasowej pracy? Różne cele wymagają różnych strategii, więc określenie Twoich ambicji jest pierwszym krokiem na drodze do sukcesu. Dla celów tej serii postów założyłem sobie cel zarobkowy na poziomie 10,000 zł miesięcznie. Założenie jest takie, że cel zostanie uznany za osiągnięty, jeśli przez najbliższe 12 miesięcy moje miesięczne zarobki będą wynosiły średnio 10,000 zł.

Znalezienie Niszy

Następnie warto poszukać niszy, która Cię interesuje i która ma rzeczywisty popyt na rynku. Przykładowo, jako etatowy maszynista, zdecydowałem się stworzyć kurs oraz ebook dla przyszłych maszynistów, co pozwoliło mi połączyć pasję z biznesem. 

Dobrze jest również posłużyć się narzędziami takimi jak Google Trends czy Keyword Planner, które pomogą zrozumieć, które tematy są aktualnie popularne. Będziemy omawiać te narzędzia w kolejnych postach, więc nie martw się, wrócimy do tego tematu w przyszłości.

Planowanie i Narzędzia

Planowanie jest podstawą każdego biznesu. Warto zastanowić się, jakie produkty lub usługi chcesz oferować, skąd będzie pochodził ruch na Twojej stronie, oraz jak zamierzasz przekształcić ten ruch w sprzedaż. Choć spontaniczność może być kusząca, posiadanie wyznaczonej ścieżki ułatwi osiągnięcie wyznaczonych celów.

Na koniec, aby rozpocząć działalność online, będziesz potrzebował kilku podstawowych narzędzi. Na pewno warto zainwestować w hosting strony internetowej oraz platformę e-commerce, dzięki której będziesz mógł sprzedawać swoje produkty lub usługi. W kolejnych postach przedstawię również moje ulubione narzędzia, które pomogą Ci zacząć swoją przygodę z biznesem online.

Leave a Comment