5 osób, które pomagają rozwijać biznes

Szkoła nauczyła mnie wzorów skróconego mnożenia, budowy pantofelka i rozwiązywania powtarzalnych zadań. Niestety z przedsiębiorczości niewiele dowiedziałem się o biznesie.

Teraz gdy kolejny już raz staram się zbudować swój własny biznes, który zapewni mi przetrwanie i dobre życie – postanowiłem uczyć się od osób lepszych ode mnie. Oto piątka wspaniałych, od których garściami czerpię motywacje biznesowe i podkradam różne pomysły na rozwój własnej działalności. Co ważne – wszyscy publikują lub już opublikowali mnóstwo darmowych materiałów, z których można się wiele nauczyć. Oprócz tego mają też swoje płatne produkty, które zgłębiają różne biznesowe tematy od podstaw po wysoki poziom. To co – zaczynamy:

Możesz obejrzeć video lub przeczytać wersję tekstową

Natalia Dołżycka-Uchto

LifeGeek – czyli wykorzystywanie technologii do zautomatyzowania życia tak, by łatwiej osiągać cele, organizować się i prowadzić biznes na własnych zasadach.

Natalia ogarnia wszelkie listy, planowania, budowania nawyków i tym podobne. Projektantka własnego stylu życia i tego też uczy innych. Zero motywacyjnego pierdololo. Same konkrety. Autorka „Ogarniętych poniedziałków”, czyli cotygodniowych, darmowych webinarów pomagających ułożyć życie na swoich zasadach.

Od Natalii staram się nauczyć obsługi różnych narzędzi, które prawdopodobnie ułatwią mi wiele rzeczy w planowaniu i rozbudowywaniu biznesu.

Bartek Popiel

Autor wielu poradników, w tym między innymi z efektywnej nauki, zarządzania czasem i budowania kampanii. Od Bartka dowiesz się jak dotrzeć do swoich klientów, jak ich lepiej zrozumieć i jak sprzedać im swój produkt tak, abyście zarówno oni jak i Ty byli zadowoleni. Mistrz budowania nawyków oraz laserowej koncentracji na zadaniu. Jego kursy ludzie kupują w ciemno. Czasami znajdziesz u niego trochę motywującego pierdololo, ale jednak dużo więcej jest konkretów. Za darmo udostępnia mnóstwo mięsistej wiedzy, za która gdzie indziej trzeba by słono zapłacić.

Od Bartka uczę się zarządzania swoim czasem oraz budowania skutecznych kampanii sprzedażowych. Czasami trafię też u niego na jakąś perełkę dotyczącą rozwoju osobistego lub firmowego.

Michał Szafrański

Mistrz oszczędzania i dobrego wydawania zarobionych pieniędzy. Autor bloga Jak Oszczędzać Pieniądze. Twórca kursu „Pokonaj swoje długi” (bezpłatny!) oraz „Budżet domowy w tydzień” (płatny). Napisał dwie książki – „Finansowy Ninja„, który jest podręcznikiem zarządzania finansami i powinien znaleźć się w każdym domu! Druga książka Michała to „Zaufanie, czyli waluta przyszłości„, w której pokazuje jak budować biznes online oparty na zaufaniu. Jakby nie patrzeć – ma w tym ogromne doświadczenie.

Od Michała uczyłem się podejścia do finansów, różnych sposobów na zarabianie. Aktualnie uczę się od niego podejścia do biznesu i ludzi.

Maciej Aniserowicz

„Emerytowany” programista. Twórca „Kursu Gita” oraz współtwórca innych szkoleń dla programistów. Wielbiciel e-mail marketingu. Podlaski Baron. Człowiek stosujący mój ulubiony styl życia – SLOW. Na swoim kanale na YT dzielił się często świetnymi poradami dotyczącymi biznesu nie tylko od strony praktycznej, ale również tej emocjonalnej. Aktualnie swoimi świetnymi radami dzieli się przy pomocy e-maila. Twórca szkolenia Mailketing.

Od Macieja uczę się e-mail marketingu właśnie, oraz właściwego, zgodnego z moimi własnymi przekonaniami podejścia do biznesu. Podobnie jak ja – lubi hasło „think for yourself, question authority”. Dla mnie się podoba.

Mirek Burnejko

Przedsiębiorca, biznesmen, twórca oraz współtwórca wielu kursów online, w tym Akademia.pl

Jego konik to budowanie nowych firm i zarabianie pieniędzy. Dzieli się mnóstwem wiedzy zupełnie za darmo. Wdrożenie w życie darmowych materiałów zazwyczaj pozwoli zarobić na zakup tych płatnych.

Od Mirka uczę się budowania biznesu, podejścia do pieniędzy i rozwiązywania prostych problemów w możliwie prosty sposób.

To jest moje TOP 5 osób, od których warto uczyć się biznesowego podejścia do życia. W komentarzach podziel się swoimi typami 🙂

Podobało się?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj cotygodniowe ciekawostki dotyczące powolnego biznesu i spokojnego życia.

Leave a Comment