Moje podstawowe narzędzia biznesowe

Z budowaniem firmy jest jak z budowaniem domu. Im lepsze mamy fundamenty, tym więcej możemy osiągnąć.

Przedstawię Ci tutaj listę serwisów i programów na których stoją podstawy mojego biznesu. I oczywiście lista narzędzi jest większa i ciągle rośnie, to to są takie podstawowe podstawy.

Opowiedziałem o tym w video (moje wyzwanie z zakładki „cele„), ale ciągle się rozgrzewam, więc jeżeli wolisz przeczytać – pod video znajdziesz wersję tekstową. Ale wejdź na mój kanał na YouTube i zasubskrybuj go, daj łapkę w górę. Będzie mi bardzo miło i będę miał motywację do dalszego rozwoju 😉

Moje podstawowe narzędzia

WordPress

Dawniej silnik blogowy. Dziś silnik na którym można postawić dowolny serwis, stronę internetową, sklep, forum dyskusyjne… co tylko Ci się zamarzy. Nawet jeżeli oficjalna wersja na coś nie pozwala, na 99% istnieje wtyczka która Ci na to pozwoli. Oprócz tego do WordPressa istnieje mnóstwo motywów, dzięki którym dostosujesz jego wygląd do swoich oczekiwań. Wszystkie moje blogi i landingpage „stoją” na wordpressie. Ogromną zaletą jest to, że jest bezpłatny więc możemy bez ponoszenia żadnych kosztów rozpocząć nasz biznes online.

Z drugiej strony musisz mieć na uwadze, że jak coś jest do wszystkiego, to może być do niczego. Na pewno jeżeli biznes mocniej się rozwinie, a wykorzystujesz wordpressa do innych rzeczy niż blogowanie – trzeba będzie pomyśleć o dedykowanym rozwiązaniu.

WooCommerce

Woo jest wtyczką do WordPressa, która umożliwia stworzenie na tym silniku sklepu internetowego. Po podpięciu płatności i kilku dodatkowych wtyczek – doskonale się sprawdza w roli prostego sklepu. Na moje potrzeby póki co wystarcza, jednak jak już wyżej pisałem – mam świadomość że przy większej ilości produktów, prawdopodobnie będę musiał pomyśleć o dedykowanej platformie sklepowej.

ActiveCampaign

System do wysyłki maili. To do niego trafiają maile klientów oraz osób zapisujących się do newslettera. Tam też buduję część automatyzacji związanych z adresami e-mail. Każda osoba, w zależności w jaki sposób „wpadnie” do mojej bazy jest przypisywana do odpowiedniej kategorii, co znów wyzwala kolejne odpowiednie działania – wysłanie darmowego fragmentu książki, uruchomienie sekwencji mailowej czy przypisanie do konkretnego produktu. Bez tego (lub podobnego) systemu żaden biznes online nie ma racji bytu. A na pewno jego działanie jest bardzo utrudnione.

Integromat

Z racji że wersja ActiveCamaign za którą płacę nie daje oficjalnie możliwości integracji z innymi narzędziami, muszę korzystać z narzędzi zewnętrznych. Postawiłem na integromat, ponieważ w darmowej wersji pozwalał mi funkcjonować dość długo. Teraz przez jakiś czas muszę za niego zapłacić, aby korzystać z dodatkowych opcji, ale prawdopodobnie za miesiąc znów będę mógł spokojnie korzystać z darmowej wersji. Integromat łączy mi ActiveCampaign z WooCommerce. Sprawdza jaki produkt kupił klient, przypisuje odpowiednie kategrorie i zapisuje do systemu mailowego.

Wszystkie te narzędzia działają automatycznie. Ja je raz skonfigurowałem, teraz mogę spać, zajmować się czymś zupełnie innym, a one czuwają nad wszystkim i pracują 24 godziny na dobę. Dobrze jest mieć takich pracowników 😉

Podobało się?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj cotygodniowe ciekawostki dotyczące powolnego biznesu i spokojnego życia.

2 comments add your comment

  1. Dla mnie taką bazą jest również senuto, dzięki któremu wiem czego ludzie szukają na tematy o których piszę. Wiedza na temat słów kluczowych robi różnicę :).

Leave a Comment