I czasem gdy się budzę i mogę być zły
Ale to nie zmienia niczego, a ty
Możesz poczuć czasem brak mojej solidności
Lecz zrozum, nie ma wolności bez miłości
Kult – 6 lat później

Kultu słucham od dość dawna, od kilku lat staram się być na większości koncertów, granych w mojej okolicy. Za co ich lubię? Przede wszystkim za ponadczasowe teksty, które doskonale pasują do dzisiejszych czasów. Za muzykę, przy której bawią się przynajmniej trzy pokolenia. Za wokalistę, który potrafi porwać tłumy.

Kult akustycznie

Po wydaniu płyty MTV Unplugged zachwyciłem się klimatem, który zespół potrafi stworzyć „bez prądu”. Te same, doskonale znane wszystkim fanom utwory w zupełnie nowej aranżacji. Od tamtej pory polowałem na podobny koncert, aż w końcu w tym roku się udało. Oczywiście nie zawiodłem się – Kazik z ekipą dali świetny, trzygodzinny koncert.

Nie zabrakło starych przebojów, ale ku mojemu zadowoleniu pojawiły się również utwory z płyt ostatnich. Cała impreza rozkręciła się na dobre, gdy Ireneusz Wereński na gitarze basowej zagrał pierwsze nuty utworu „Polska”. Chyba nikt już wtedy nie siedział.Nie wiem dlaczego, ale za każdym razem słysząc ten utwór na żywo, mam łzy w oczach…

Co nam dają koncerty?

Przede wszystkim kontakt z żywą muzyką. Raczej nie chodzę na takie imprezy często, a gdy już to robię, to dobieram je tak, abym mógł się zrelaksować, a nie stresować. Wolę zapłacić więcej za bilet, niż później się złościć, że na darmowym koncercie jest tłum przypadkowych ludzi, pada deszcz i ogólnie jest słabo.

Koncert jest często takim trochę intymniejszym spotkaniem z artystą i jego sztuką. I właściwie to też formą podziękowania za twórczość i zachęceniem do dalszego tworzenia.

„Kult akustik” był również takim bardziej kameralnym, niż „Pomarańczowa Trasa”. Dużo mniejsza widownia, scena właściwie na wyciągnięcie ręki. Dla mnie czad i zdecydowanie doświadczenie do ponownego przeżycia. Naładowałem akumulatory, psychicznie się zrelaksowałem. Teraz mogę spokojnie żyć aż do kolejnego koncertu 😉

 

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here