YouTube to ogromne skupisko byle jakich filmów o kotach. I ludziach, którzy myślą, że są śmieszni – ale nie są. Jednak w całym tym bałaganie można znaleźć coraz więcej kanałów, które bawią (w inteligentny sposób) i uczą. Oto moim zdaniem jedne z najciekawszych.

Krzysztof Gonciarz

Krzysztof Gonciarz logo-YTMyślę, że spokojnie można go nazwać jednym z najbardziej profesjonalnych vlogerów/youtuberów. Zaczynał od kanału o grach video, wiele osób kojarzy go z komediowego formatu „Zapytaj Beczkę”. Stosunkowo od niedawna można śledzić jego DailyVloga o życiu w Japonii (i nie tylko). Kawał dobrej roboty. Film o Lesie Samobójców robi ogromne wrażenie. Tego nie zobaczycie w telewizji!

Mówiąc Inaczej

Mówiąc Inaczej - logo YTPolska trudna mowa. Na szczęście są osoby, które pasjonują się językowymi zagadkami i zawiłościami. I do takich należy właśnie Paulina, którą spokojnie można nazwać Miodkiem w spódnicy. Potrafi wyjaśnić wiele problemów w sposób bardziej przystępny, niż moje wszystkie polonistki razem wzięte. Aż żałuję, że w moich szkolnych czasach nie było dostępu do takich materiałów…

Uwaga! Naukowy Bełkot

Uwaga! Naukowy Bełkot.Eksperymenty, doświadczenia, konkretne fakty pokazane na przykładach – tego brakowało mi przez całą moją edukację. Zawsze tylko rozwiązywanie zadań, równań, pierdu-pierdu. Na tym kanale znajdziesz odpowiedź na wiele pytań z zakresu chemii, fizyki, biologii i wielu innych dziedzin nauki. Co więcej – do niedawna (nie wiem jak jest teraz) filmy były objęte patronatem UMCS, więc nie jest to „jakiś pan, który gada bzdury”.

G.F. Darwin

Grupa Filmowa Darwin

Grupa Filmowa Darwin powstała by bawić. I co najważniejsze – bawią inteligentnym i do tego śmiesznym humorem.

UWAGA! W filmach występują postacie Boga, Jezusa, Szatana a nawet Ikara. Osoby z wrażliwymi uczuciami religijnymi proszone są o nie wchodzenie na powyższy kanał.

Filmy zrobione na wysokim poziomie, spójne, trzymają się kupy. Żarty w większości są śmieszne (aczkolwiek to moja prywatna opinia) a jest to dość spore wyzwanie.

Pink Candy

Pink CandySeks jeszcze niestety w wielu domach jest tematem tabu. Młodzież zdobywa wiedzę z tej dziedziny z filmów porno lub gazetek typu „Bravo”. No i oczywiście z internetu, gdzie bardzo łatwo trafić na wiedzę zupełnie bezużyteczną a wręcz krzywdzącą, która w przyszłości może bardziej zaszkodzić niż pomóc. I tu z odsieczą przychodzi Natalia, która na swoim kanale edukuje, wyjaśnia i ogólnie robi kawał dobrej roboty. Jeżeli szukasz fachowej wiedzy czy porad – świetnie trafiłeś.

Arlena Witt

Arlena Witt - Po cudzemuArlena ze swoim kanałem „Po Cudzemu” pomaga nam zrozumieć zagadki języka angielskiego. To od niej dowiesz się jak poprawnie wymówić „online”, jak powiedzieć, że jesteśmy z Polski a nie z Holandii albo czy Bóg jest Godem czy Gadem. Czek Dys Ałt!

Polimaty

Polimaty - Radek KotarskiRadka Kotarskiego na pewno większość z Was kojarzy z irytujących reklam jednego z banków. Natomiast dużo ciekawszą i cenniejszą wiedzę przekazuje w swoich filmach na YT. Dlatego też jeżeli chcesz się dowiedzieć skąd pochodzi Twoje imię, co słyszą głusi, jak smakuje ludzkie mięso albo jaki fiut fiuknął mu stolec – wbijaj do Radka 🙂


To moja prywatna lista ulubionych twórców wideo. A kogo wy lubicie oglądać?

Wszystkie grafiki pochodzą z kanałów YouTube ich twórców. Kolejność na tej liście jest zupełnie przypadkowa.

5 KOMENTARZE

 1. Miło mi, że ktoś część z kanałów, które oglądam, uważa za mądre lub z inteligentym humorem. 🙂 Miło mi, że konkretnie Ty tak uważasz.

   • Hmm… tak bardziej stale to „emce□” (jestem pod wrażeniem jak będąc Wietnamką można tak elokwentnie i logicznie mówić po polsku!), Stankiewicza, który chyba ostatnio troszkę się wypalił i – jak sam przyznał – produkuje zapychacze, żeby ludzie o nim nie zapomnieli (ale we wcześniejszych odcinkach można znaleźć perełki), Weronikę Truszczyńską – jeszcze przed tym jak Krzysztof do niej pojechał :d (aczkolwiek nie wszystko u niej mnie interesuje), kanały Jacka Makarewicza – np. wyznania do wysłuchania (można poznać to, co ludzie na codzień skrywają pod płaszczem prywatności), czy kultową animację o sztuce nowoczesnej.
    +Jakieś o tematyce politycznej

    Dodam też, że nie mam nic przeciwko Seksmasterce – uważam, że wbrew pozorom (otoczce scenografii, jej wyglądu i stereotypów z tym związanych) mówi sensowne rzeczy i wie jak przyciągnąć widzów- a nie wszystkim odpowiada klimat Pink Cancy. Zniechęca mnie jednak to, co innych przyciąga – czyli jej sposób mówienia. 🙂 I zdecydowanie oglądanie jej nie jest wskazane osobom, które nie potrafią ograniczyć własnego życia i uczyć się na cudzych błędach.

    • Fakt, emce2 jest spoko. Stankiewicza lubię za bardzo fajne robienie produkt placementu, często zgrabnie wplecione w historię 🙂 Weronikę też kilka odcinków oglądałem a co do SeksMasterki… No może mówi ważne rzeczy, ale jak słyszę jej głos i widzę pozy, to mi się odechciewa. Wolę PinkCandy, ale może ja już za stary jestem 😉

     • To widzę, że mamy baaardzo podobne youtubowe gusta 🙂 Też wolę PinkCandy, a stara nie jestem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here