W dobie wszechobecnych smartfonów i milionie różnych komunikatorów jesteśmy ciągle „online” dla naszych znajomych. Ja już jakiś czas temu powiedziałem dość!

Ciągle pikające powiadomienia na telefonie. Bo ktoś skomentował, bo ktoś coś napisał, bo ktoś coś chce i wysyła któregoś już SMSa pod rząd. Albo telefon dzwoniący w najmniej odpowiednim momencie. Wszyscy wymagający natychmiastowej odpowiedzi. I może jestem przewrażliwiony, ale w końcu zaczęło mnie to wszystko wkurzać. A że staram się coraz bardziej, żeby w moim życiu było jak najmniej wkurzających mnie rzeczy – postanowiłem walczyć również z tym.

Wyłącz powiadomienia

Większość znajomych doskonale już wie, że nie ma co się do mnie dobijać na telefon. Wystarczy raz zadzwonić, a ja w wolnej chwili oddzwonię. Bo przez większość dnia mam wyłączone wszelkie dźwięki, wibracje i inne atrakcje. Od tego, że nie odbiorę telefonu raczej nikt nie umrze (jednak gdy najbliższych nie ma przy mnie, to mam włączone wszelkie powiadomienia, więc czuwam), a jeżeli już umarł, to też raczej niewiele pomogę.

Większość też już nauczyła się szanować mój czas i wiedzą, że fakt odczytania przeze mnie wiadomości nie oznacza, że mam czas lub ochotę akurat teraz odpisywać. Odpiszę, jak znajdę chwilę. Bo mogę akurat być w pracy, w kinie, w Lublinie, w metrze albo w swetrze. I robić dużo ciekawsze rzeczy, niż akurat odpisywanie na Twoją wiadomość.

Pamiętaj, Twój wolny czas jest często warty więcej niż kupka złotych monet. Nie pozwól się terroryzować nowym technologiom. Powiadomienia poczekają, a Ty daj swój czas swoim bliskim, lub zajmij się swoimi zainteresowaniami. Masz jedno życie.

Może mój przykład z telefonem jest dla wielu zbyt hardkorowy. Zgodzę się. Ja po prostu jestem chory, gdy muszę cokolwiek załatwić przez telefon. Nawet pizzę wolę zamówić online 🙂

2 KOMENTARZE

  1. Mam tak samo. I nauczyłem już znajomych oraz współpracowników, że kontakt przez telefon ze mną nie ma sensu, że szybciej u skuteczniej załatwią ze mną sprawy przez maila, smsa albo nawet Messengera. I dzięki temu wiem, że jeśli już dzwonią, to znaczy, że to jest coś naprawdę pilnego, co decyzji lub informacji potrzebuje na już.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here