„Prestiżowy” zawód, mnóstwo pieniędzy i piękna kobieta przy boku. Czego więcej można chcieć od życia?

BRUD

Kolejna już książka Piotra C., autora „Pokolenia IKEA”, która pokazuje życie warszawskiego adwokata, pracującego dla bogatych klientów.

Relu, bo tak nam się przedstawia główny bohater, nie wydaje się zadowolony ze swojego dotychczasowego życia. Prawdopodobnie jest wypalony i zmęczony. Jego świat wypełniają bogaci biznesmeni i kobiety, dla których często seks jest drogą do osiągnięcia celu. A mężczyźni bardzo chętnie korzystają z cielesnych uciech, które od nich otrzymują.

mężczyźni chcą wypełnić inne ciała. Kobiety chcą aby ktoś wypełnił ich duszę. Nadał ich pustce sens. Ale miłości nie ma. Są tylko złudzenia, którymi ściągamy się do łóżka.

Zdrady są tutaj na porządku dziennym, a dawanie lub branie fizycznych przyjemności bywa po prostu częścią pracy, lub zwykłym poprawianiem sobie humoru czy też mniemania o sobie. I to jest między innymi właśnie tytułowy brud. Brud, który nas otacza z każdej strony, gdy pomału zatracamy się i nie do końca wiemy, co jest dla nas najważniejsze w życiu.

Zerżnęło mnie już pół tego miasta, w każdy otwór, a drugie pół zaraz zerżnie. A ja chcę tylko miłości

Po przeczytaniu tej książki (jak i innych książek Piotra C.) można zacząć się zastanawiać, czy na pewno dobrze wybraliśmy priorytety w naszym życiu? Czy wiemy, co jest w nim najważniejsze?

Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Nie jest to wymagająca lektura, można ją spokojnie skończyć na jednym „posiedzeniu”. Ostrzegam jednak, że po jej zakończeniu może przyjść refleksja, czy na pewno dobrze posprzątaliśmy w naszym życiu, że chcemy mówić „jak żyć” innym osobom?

Raz na jakiś czas w naszym życiu pojawiają się ludzie, po których sprzątamy latami

Warto pamiętać, że to nie dobra materialne są dla nas najważniejsze. Fakt, one dużo pomagają, ale są rzeczy ważniejsze. O których czasami zapominamy.

Znajdź najtańszy ebookZnajdź najtańszą książkę papierową

Wszystkie wyróżnione cytaty pochodzą z książki „Brud”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here